Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Tělesná výchova

Tělesná výchova

Předmět tělesná výchova  se na našem gymnáziu vyučuje v dvouhodinové dotaci každý týden ve všech ročnících osmiletého i čtyřletého gymnázia a jedna hodina týdně v každém ročníku sportovního gymnázia. Cílem hodin je studentům přiblížit základy klasických i méně známých sportů.

Součástí výuky jsou pravidelné lyžařské kurzy v sekundě a prvních ročnících osmi i čtyřletého gymnázia a cyklistický kurz ve třetích ročnících. Pravidelně se také všichni studenti účastní sportovních turnajů v rámci školy.

Naši studenti netráví hodiny pouze v tělocvičně, nebo na atletickém stadionu, ale navštěvují například plavecký bazén, fitness centrum, horolezeckou stěnu, hodiny jumpingu, fitboxu a zumby.

Informace k aktuálním lyžařským kurzům 2023/2024

Přečíst

Lyžařský kurz HOCHFICHT 23. – 27. 1. 2023

V článku se dočtete základní informace k lyžařskému kurzu HOCHFICHT 23. – 27. 1. 2023, který je určený pro třídu 2.E.

Přečíst

Lyžařský kurz SkiAmadé / Hüttau 6. - 10. 2. 2023

V článku se dočtete základní informace k lyžařskému kurzu SkiAmadé / Hüttau 6. - 10. 2. 2023, který je určený pro třídy 1.A, 2.A, 5.E, 6.E.

Přečíst
Badmintonový konec roku 2019

Konec roku 2019 znamenal velkou porci turnajů pro badmintonisty Sokola Českých Budějovic, kteří v nich ale obstáli na výbornou. Jan Janoštík (16 let) důkladně zúročil svoji přípravu s naším bývalým nejlepším badmintonistou Petrem Koukalem a získal 4x titul mistra ČR. Dva tituly získal v kategorii do 17 let, kde suveréně zvítězil ve dvouhře i v mixu. Další dva tituly pak získal v kategorii do 19 let, tentokrát ve dvouhře a ve čtyřhře.

Přečíst
Středoškolky ve florbale

28.11. 2019 naši florbaloví svěřenci, pod křídly pana Dvořáka, jeli poměřit síly na turnaj středních škol v Hrdějovicích. Bohužel, nástup do prvního utkání nebyl nejlepší a tým Česká i po výborném brankářském výkonu s Duklou 3:0 prohrál. Do druhého zápasu hráči České naskočili na hřiště podobně a nestačili na Zdrávku se kterou prohráli 0:4. O postup už Česká bojovat nemohla, ale nakonec si alespoň vylepšila gólovou bilanci a to výrazně, protože porazila Obchodku 7:1 a tím skončila na pomyslné 3. příčce.

Přečíst
Daniel Bago je Mistr České republiky ve sportovní gymnastice mužů

Daniel Bago je studentem našeho Gymnázia (třída 4.E), který nám dlouhodobě dělá radost nejen díky jeho kvalitním studijním výsledkům, ale také díky jeho obrovským kvalitám ve sportovní gymnastice.

Přečíst
Zlato ze středoškolek ve volejbale

Ve středu 27.11. přebor středních škol českobudějovického okresu ve volejbalu dívek. Naše Gymnázium reprezentovaly dívky z druhé A i S a třetí A i S, tedy napříč vyšším gymnáziem. Turnaje se zúčastnilo sedm škol a ty byly rozděleny do dvou skupin. Na naše dívky vyšla skupina o třech školách a postupně jsme v ní porazili Gymnázia Jírovcova a Reálné. Vítězství ve skupině nás posunulo do semifinále, kde jsme se utkali s Gymnáziem Biskupským.

Přečíst
Sympatické vystoupení v basketbalových turnajích

V říjnu a listopadu letošního roku se naše basketbalové družstvo chlapců (věkové kategorie V = vyšší gymnázium) zúčastnilo postupně Okresního a následně Krajského kola středoškolských turnajů.

Přečíst
Mistrovství ČR jednotlivců do 17 let v badmintonu

O víkendu se konalo Mistrovství ČR jednotlivců do 17 let. Do Ostravy se sjeli nejlepší mladší badmintonisté Česka. Mezi nimi vynikly výkony Jana Janoštíka ze Sokola České Budějovice, který vybojoval dvě zlaté medaile, jednu ve dvouhře a jednu ve smíšené čtyřhře s Tallulah Van Coppenolle (Orlová). Turnajem prošel jednoznačně, jediný zápas na tři sety bylo finále mixu.
Dalším úspěšným účastníkem turnaje byl Daniel Dvořák, který v konkurenci s hráči o 2-3 roky staršími obsadil výborné páté místo ve čtyřhře a mixu, jednotlivcích pak skončil na místě devátém.

Přečíst
Ultimate frisbee

Ve čtvrtek 17. října 2019 se tým našeho gymnázia zúčastnil podzimní kvalifikace na středoškolskou ligu ultimate frisbee v Českých Budějovicích. Reprezentovali nás žáci napříč ročníky a po sedmi zápasech, třech výhrách a jedné remíze, jsme se umístili na krásném 8. místě. Ve velké konkurenci osmnácti týmů jde o prozatím nejlepší umístění naší školy. Všem zúčastněným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Přečíst
Primátorky opět naší kořistí

Ve středu 16. 5. se uskutečnil již 9. ročník raftových Primátorek - Memoriálu Josefa Cepáka. Tyto raftové závody se jely na Slepém rameni za účasti osmi šestičlenných posádek z českobudějovických gymnázií. V rozjížďkách nejrychlejší naše posádka „B“ zaostala s časem 5:41 pouhých 9 vteřin za rekordem tratě, který držíme. Do finále je doprovodily posádky našeho „áčka“ a Česko-anglického gymnázia. Žáci naší školy pod vedením trenérů Dvořáka, Rožbouda a Webera finále jasně ovládli ziskem 1. a 2. místa a prodloužili tak neporazitelnost České! Doufejme, že příští rok si pohár opět ponecháme.

Přečíst
Krajské kolo FLORBAL CHALLENGE

V úterý 23.1.2018 se zúčastnilo naše družstvo florbalového krajského turnaje chlapců ve věku 16-18 let. Účast na této soutěži si naši borci vybojovali v prosinci 2017 vítězstvím v kole okresním. Hrálo se ve dvou čtyřčlenných skupinách systémem každý s každým, přičemž vítězové obou skupin postoupili do finále o 1.-2. místo, druzí ze skupin se pak utkali o místo třetí.