Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / STUDIUM / Sportovní gymnázium / Atletika / Atletika Petra Bahenského

10.30 – 12.00

Tréninky probíhají na stadionu, v koridoru sportovní haly, v bazénu, v terénu, …

Soustředění

• V každém školním roce se účastníme 3-4 soustředění, 2 jsou v rámci výuky, další 1-2 jsou dobrovolná
  • Podzim – Nové Hutě
  • Jaro – Nové Hutě nebo Alpy
  • Léto – Trutnov + Alpy

Největší úspěchy skupiny Petra Bahenského

Holubová Adéla – 1. místo na EYOF do 17 let na 800 m, 6. místo na JME do 19 let na 800 m, 5x1. místo na MČR, 4x reprezentace ČR

Štefanová Adéla –2x 1. místo na MČR, další 3 medaile na MˇVR, 1x reprezentace ČR

Kostková Barbara – 2x reprezentace na MČR, 3x medaile na MČR

Sekanová Lucie – 8. místo na MS juniorů na 3000 m př., 8. místo na ME družstev na 3000m, 13. na ME v krosu juniorek, 28x 1. místo na MČR, 13x reprezentace ČR

Všetečková Lenka – 10. a 11. místo na EYOD na 1500 m a 3000 m, 8x1. místo na MČR, 9x reprezentace ČR

Vondrová Pavlína – účast na ME juniorek na 1500 m, rekord ČR žákyň na 1 500 m, 11x1. místo na MČR, 7x reprezentace ČR

Bláha Jiří – 4x reprezentace ČR, 2x1. místo na MČR

Šílený Vladislav – 2x reprezentace na MČR, 8x medaile na MČR

Krygar Josef – 3x reprezentant ČR, 7x medaile na MČR

Krygarová Radka – 1x reprezentace na MČR, 2x medaile na MČR

Kotek David – 6. místo EYOF na 2000 m př., 6x 1. místo na MČR mládeže, 5x reprezentace ČR

Jánský Matyáš – účast na ME v běhu do vrchu junioři, 5x medaile na MČR mládeže, 2x reprezentace ČR

Řehula Šimon – účast na Světovém poháru v běhu do vrchu dorostenci, 1x medaile na MČR mládeže, 2x reprezentace ČR

Další medailisté na MČR: Bujnovský David, Matoušková Lenka, Moravec Jaroslav, Nešetřil Michal, Gutwirthová Pavla, Holendová Jaroslava, Orlická Dominika, Tomšíčková Barbora, Baudysová Lenka, Ředinová Klára, Franková Aneta, Valenta Jaromír, Volková Lucie, Matějček Antonín, Gutwirthová Anežka, Bahenská Lucie

Naši studenti na Světovém poháru v běhu do vrchu v Itálii

Tři studenti sportovního gymnázia Česká se svým trenérem byli nominováni do družstva dorostu na Světový pohár v běhu do vrchu, což je každoroční neoficiální mistrovství světa v této disciplíně. Šampionát se uskutečnil v sobotu 25. 8. 2019 v italském městě Susa na pomezí Itálie a Francie, což je doslova centrum tohoto sportu.

Přečíst
Světový pohár v běhu do vrchu

Tři studenti sportovního gymnázia Česká se svým trenérem byli nominováni do družstva dorostu na Světový pohár v běhu do vrchu, což je každoroční neoficiální mistrovství světa v této disciplíně. Šampionát se uskutečnil v sobotu 25.8.2019 v italském městě Susa na pomezí Itálie a Francie, což je doslova centrum tohoto sportu. Různá mistrovství světa a Evropy se na tamních tratích uskutečnily již v historii několikrát, z tohoto městečka také pochází mnoho šampionů. Naši závodníci si nominaci vybojovali na MČR 25.5. v Jánských lázních a na světovém poháru ostudu neudělali.

Přečíst
4. místo ve finále juniorského maratonu

Studenti Gymnázia Česká obsadili 4. místo ve finále Juniorského maratónu v Praze 5.5.2019 v rámci Pražského mezinárodního maratónu. Tato unikátní událost byla velkým zážitkem pro všechny členy tým, je to jediný závod na světe, kdy juniorské týmy startují ze stejné startovní čáry s nejlepšími světovými běžci. Naše družstvo startovalo po tříleté odmlce a dosáhlo vynikajícího výkonu, finišující Matyáš Jánský doběhl pouhou 1 sekundu za 3. družstvem. Do příštího ročníku budeme měnit pouze 1 člena družstva (maturant), takže věříme, že na tento výsledek můžeme navázat.

Přečíst
Matyáš Jánský 3. na MČR juniorů v hale

Matyáš Jánský obsadil 3. místo na Mistrovství ČR juniorů v hale v běhu na 3000 m ve vynikajícím čase 8:40,49. Šimon Řehula obsadil v dorostenecké kategorii 4. místo v běhu na 1500 m (4:14,80) a 5. místo v běhu na 3000 m (9:12,49), Adéla Bělohlavová doběhla na 9. místě v běhu na 1500 m juniorek (4:56,35), Petr Bahenský na 11. místě v běhu na 3000 m (9:37,18), Ondřej Gloza na 14. místě v běhu na 800 m (2:03,36) - všichni v osobním rekordu. Antonín Matějček doběhl na 11. místě v běhu na 800 m juniorů (1:59,97).

Přečíst
Matyáš Jánský 2. na MČR juniorů v přespolním běhu

Matyáš Jánský obsadil 2. místo na Mistrovství ČR juniorů v přespolním běhu. Ačkoliv je Matyáš junior teprve prvním rokem a mezi jeho soupeři bylo mnoho soupeřů s lepšími osobními rekordy, povedlo se mu je porazit a obsadit s malou ztrátou na Sasyna z Dukly Praha 2. místo. Jen těsně mu unikla nominace na ME v krosu, ale pro další přípravu je to velice povzbudivý úspěch, cílem nadcházející sezóny je účast na evropských a světových šampionátech na dráze, do vrchu i v přespolním běhu.

Přečíst
Matyáš Jánský na svém prvním MS

Matyáš Jánský se zúčastnil své první velké světové soutěže, na MS v běhu do vrchu v kategorii juniorů (může v ní startovat i příští rok) v Andoře obsadil 58. místo. Určitě jel na závod s vyššími ambicemi, ale po 2 km, kdy se pohyboval okolo 30. místa jej postihla kolize a po pádu ze svahu se ve výsledkové listině propadl. V soutěži družstev obsadili naši závodníci 10. místo.