Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / STUDIUM / Sportovní gymnázium / Moderní gymnastika

Moderní gymnastika

• esteticko – koordinační sport pro dívky a ženy
  • sport založený na vysoké kultuře pohybového projevu spojeného s hudebním doprovodem
  • precizní zvládnutí technik gymnastických náčiní – švihadla,obruče,míče,kuželů a stuhy - dokonale skloubených se správnou technikou pohybu těla se skoky, obraty, rovnováhami a ohebnostními prvky
  • pohybová elegance založená na osobitém výrazu gymnastky

Hlavním partnerem gymnázia pro moderní gymnastiku je  Sportovní klub moderní gymnastika Máj České Budějovice z.s. (www.mgmaj.cz), pod jehož hlavičkou pracuje také Sportovní středisko pro talentované naděje a juniorky. Klub zajišťuje tréninky moderních gymnastek i v odpoledních hodinách.

Sportovní příprava moderních gymnastek probíhá pod vedením trenérky Mgr. Ivany POKORNÉ , kontakt tel. 777 257 337, pokaz@seznam.cz. Spolupracujeme s osobními trenéry,baletními pedagogy a pod.

Tréninky probíhají od pondělí do pátku, čtyřikrát v týdnu dvoufázově a to budˇ:

• ve sportovní hale v Českých Budějovicích , Stromovka 12 nebo
  • v tělocvičně či zrcadlovém sále Základní školy, Oskara Nedbala 30
  • k tréninku je možné v případě potřeby využít i školní posilovnu

Dopolední tréninky

pondělí od 10.30 do 12.00 hodin
úterý od 10.30 do 12.00 hodin
středa od 10.30 do 12.00 hodin
pátek od 10.30 do 12.00 hodin

Odpolední tréninky

pondělí převážně v době mezi 13.00 – 16.30
úterý 14.30 – 18.00 hod.
středa převážně v době mezi 13.00 – 16.30
čtvrtek převážně v době mezi 13.00 – 16.30
pátek převážně v době mezi 13.00 – 16.30

Tréninková náplň - např.:

• individuální a společné rozcvičky
  • baletní průprava,
  • technika cvičení bez náčiní, prvky obtížnosti
  • technika náčiní
  • akrobacie, akrobatické prvky
  • posilování, cvičení na nestabilních plochách,rehabilitační cvičení
  • kondiční příprava, doplňkové sporty
  • individuální příprava volných sestav dle soutěžní kategorie
  • společné skladby
  • příprava na soutěže
  • teoretická příprava – znalost pravidel moderní gymnastiky

Vzhledem k náročnosti tréninkového procesu moderní gymnastiky a k omezeným časovým možnostem sportovní haly pro tréninky moderní gymnastiky mají studentky v individuálních případech možnost využít tzv. úpravy studia na základě podání žádosti rodičů o ÚVP ( Úpravu vzdělávacího plánu).

Studentky tak mohou lépe skloubit studijní požadavky s časově náročnými dvoufázovými tréninky .

Nedílnou a důležitou součástí tréninkového procesu je i kvalitní regenerace.

Gymnázium nabízí i možnost využívání plaveckého bazénu či jiných rehabilitačních zařízení v rámci dopoledních tréninků dle potřeb kmenového sportu.

Moderní gymnastky Denisa Hadačová a Natálie Kučerová vybojovaly mistrovské medaile na MČR mistrovské třídy 2018 v Brně

Mistrovství ČR mistrovské třídy 2018 se konalo o víkendu v Brně. Gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci klubu a dosažené výsledky patří po zásluze třem moderním gymnastkám SKMG Máj Č. Budějovice Natálii Kučerové, Denise Hadačové a Karolíně Kortánové.

Přečíst