Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / STUDIUM / Sportovní gymnázium / Atletika / Atletika Petra Bahenského

Naši studenti na Světovém poháru v běhu do vrchu v Itálii

Tři studenti sportovního gymnázia Česká se svým trenérem byli nominováni do družstva dorostu na Světový pohár v běhu do vrchu, což je každoroční neoficiální mistrovství světa v této disciplíně. Šampionát se uskutečnil v sobotu 25. 8. 2019 v italském městě Susa na pomezí Itálie a Francie, což je doslova centrum tohoto sportu. Různá mistrovství světa a Evropy se na tamních tratích uskutečnily již v historii několikrát, z tohoto městečka také pochází mnoho šampionů. Naši závodníci si nominaci vybojovali na MČR 25. 5. v Jánských lázních a na světovém poháru ostudu neudělali.

Anežka Gutwirthová (2. S) obsadila na 4,1 km dlouhé trati 31. místo, Šimon Řehula (3. S) doběhl  na 35. místě a Petr Lukš (2. S) se umístil na 40. místě. Pořadatelé připravili opravdu velice náročnou trať, kterou ještě poněkud znepříjemnilo teplé a vlhké počasí. Ale naši závodníci vše zvládli ve zdraví a na hranici svých možností.

Zejména Šimon Řehula (3. S) tímto závodem završil velmi úspěšnou sezónu, kdy nejen že získal stříbrnou medaili na MČR na dráze, ale zvítězil i v mezistátním utkání na 1500 m a probojoval se do reprezentačních výběrů na dráze a společně se svými kolegy Petrem Lukšem a Anežkou Gutwirthovou i v běhu do vrchu.