Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Tělesná výchova

Stolní tenisté na republikovém finále nezklamali

Čtveřice stolních tenistů z Gymnázia Česká reprezentovala svou školu na republikovém finále ve Vlašimi. Družstvo ve složení Matyáš Nedvěd, Filip Kortus, Tomáš Kulhánek a Fabián Bílý nejprve zvládlo všechny nástrahy v okresním kole v Českých Budějovicích a následně si došlo pro prvenství i v krajském kole v Jindřichově Hradci.

Už postup na mistrovství republiky středních škol se dal považovat za úspěch, ale studenti z České ulice chtěli uspět i ve Vlašimi. Ve středočeském městě je nejprve čekala tříčlenná skupina, ze které postupovaly dva celky do vyřazovacích bojů.

Na úvod turnaje přišel klíčový duel s Břeclaví, který se povedl zvládnout. Důležitá byla čtyřhra, která nakonec usměrnila Jihočechy k výhře 4:1. O lepší postavení do pavouka stál v cestě Zlínský kraj. I tentokrát rozhodovala čtyřhra, ve které však uspěl soupeř a po boji bral výhru 4:3.

Naděje na medailové umístění pohřbila čtvrtfinálová bitva s pražským výběrem. Tři hráči ligového El Niňa byli nad síly budějovických stolních tenistů, přestože se Kortusovi s Nedvědem podařilo přehrát silný debl soupeře.  Další den tak byly na pořadu dvě bitvy o konečné umístění.

O konečné páté až osmé místo stáli v cestě nejprve hráči z Brandýsu nad Labem a následně z Liberce. Ani s jedním týmem už vítězství nepřišlo, a tak se celek vedený Radkou Křížovou musel spokojit s osmou příčkou.

Všichni čtyři reprezentanti České nechyběli ani v turnaji jednotlivců, kde se nejvíce dařilo Filipu Kortusovi. Došel až do semifinále, kde vypadl s extraligovým Tomášem Martinkem a bral bronzový stupínek.

Výsledky:

Břeclav 4:1 (Kortus 2, Kulhánek, debl)

Zlín 3:4 (Kortus 2, Nedvěd)

Praha 2:4 (Kortus, debl)

Brandýs nad Labem 3:4 (Kortus 2, debl)

Liberec 1:4 (Kortus)