Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Přírodovědné / Fyzika

Jaderná maturita 2021

Ve dnech 19. a 20. května jsme se jako studenti partnerské střední školy Skupiny ČEZ měli možnost zúčastnit akce Jaderná maturita. Tento rok ovšem probíhala v online podobě. I přesto, že jsme se sešli pouze virtuálně, byla atmosféra úžasná a kvalita působivých přednášek byla zachována.

V rámci prvního dne nám byl přiblížen chod primárního a sekundárního okruhu jaderné elektrárny. Přednášející Ing. Roman Mlčák i Ing. Martin Grepl museli po svých prezentacích čelit četným dotazům zvídavých studentů. Když bylo vše zodpovězeno a vysvětleno, přesunuli jsme se k poutavé virtuální prohlídce JE Temelín. Následující den započal přednáškou o psychodiagnostice. Svou přítomností nás později poctila i paní Dana Drábová. Hovořila na téma historie a budoucnost energetiky a nejednoho z nás přiměla k zamyšlení.

Dvoudenní akci jsme zakončili krátkým testíkem pro ověření získaných znalostí. Rádi jsme byli součástí letošní netradiční Jaderné maturity. Celá akce se podle nás velmi vydařila.

Barbora Jandová a Markéta Molíková 7. E