Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / STUDIUM / Sportovní gymnázium / Atletika / Atletika Tomáše Najbrta

Vynikající výsledek absolventa 4. S Tomáše Němejce na Mistrovství Evropy juniorů v atletice

Na Mistrovství Evropy juniorů v Boras ve dnech 18.- 21. 7. 2019 vybojoval výborné 6. místo na 200 m v čase 21.40 s. Do finálového závodu postupoval po vítězství v semifinále, kde si vytvořil nový osobní rekord 21.22 s.

Kromě běhu na 200 m svěřenec trenéra Tomáše Najbrta startoval na Mistrovství Evropy ještě na 100 m (18. místo 10.68 s) a 4x100 m (DQ). Diskvalifikace ve štafetě byla hodně bolestná, neboť reprezentační štafeta byla původně klasifikována jako čtvrtá nejrychlejší ze tří rozběhů, v čase, který byl v pozdějším finále pouhé dvě setiny vteřiny od medaile.