Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / STUDIUM / Sportovní gymnázium / Atletika / Atletika Jiřího Coufa

Pět titulů mistra ČR, jeden bronz a další skvělé výsledky atletů našeho gymnázia na Mistrovství ČR v atletice dorostu a juniorů v Ostravě.

Adéla Záhorová královnou mistrovství ČR. Tomáš Němejc ve světové juniorské špičce.

Královnou mistrovství se stala třikrát zlatá ADÉLA ZÁHOROVÁ (3.S) V sobotu získala titul ve své nejoblíbenější disciplíně dálce. Pro zlato si doskočila skokem 5.91cm, a  jen po málo minutách  vyhrála 60 m ve skvělém čase 7.58, který je vyrovnaný jihočeský rekord žen. Vítězný hattrick dokončila nedělním trojskokem, ve kterém nenašla přemožitelku a zlatou medaili brala za skok 12.71, který je novým rekordem mistrovství.  Adéla je  v současnosti 14 světovou juniorskou dálkařkou.

Také TOMÁŠ NĚMEJC (3.S) předvedl fantastické sprinterské výkony světové juniorské úrovně. V sobotním sprintu na 60 m si o setinu vytvořil nový osobní rekord a bylo z toho 4.místo časem 6,91. V nedělním sprintu na 200 m potvrdil roli favorita a zvítězil časem 21.26jen 0,08s zaa českým rekordem.. Kvalitu dosažených časů podtrhuje  8.místo ve světových tabulkách a 6.místě v Evropě v úžasném běhu na 200m.

Další titul brala štafeta sprinterů Sokola České Budějovice ve které jsme měli také zastoupení. MATOUŠ BOUDNÝ a TOMÁŠ NĚMEJC donesli  štafetu juniorů k novému rekordu mistrovství.

Bronzovou  medaili získal po napínavém souboji na 3000 m juniorů  MATYÁŠ JÁNSKÝ(2.S) v čase 9:00.03. Vnuk Josefa Jánského, (Olympijské hry Mnichov 1972, 10000 m – 9.místo) ještě obsadil 5.místo na 1500 m juniorů – 4:14.64 . Krůček od medaile zaostal ANTONÍN MATĚJČEK (3.S) na 800 m  . Útěchou mu ale je nový osobní rekord za 1:57.89 s.

MladinkáTEREZA KRATOCHVÍLOVÁ (5.E )překvapila  6. místem v trojskoku. Bývalá krasobruslařka skočila v 16 ti letech úžasných  11.37m. Výborné 8.místo vybojovala juniorka EVA KUNOVÁ (4.S)) na 200 m  za 26.04s.

Mladý  ŠIMON ŘEHULA (1.S) obsadil 11.místo na 1500 m dorostenců – 4:20.97 . Na stejné trati si pro 14.místo doběhla ADÉLA BĚLOHLAVOVÁ (2.S) časem 5:14 ,86. Jen těsně za osobním rekordem zaostal 16ti letý PETR BAHENSKÝ 1.S).Na trati 800m zaběhl 2:07,95.

MATOUŠ BOUDNÝ(2.S) po slabším startu v rozběhu přišel o lepší čas ve sprintu juniorů na 60m .Přesto časem 7.15 zůstal jen kousek za osobním rekordem. Své první velké mistrovství si vyzkoušela v rozběhu dorostenek na 60m ADÉLA JEDLIČKOVÁ(1.S)  v pěkném čase 8,12s.

V průběhu šampionátu, v jednom z vyhlašovacích ceremoniálů, převzal plaketu Českého atletického svazu za národní rekord v dálce (7.24) TOMÁŠ KRATOCHVÍL (1.S), který po lednovém zranění na mistrovství ČR nezávodil.