Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / STUDIUM / Sportovní gymnázium / Atletika / Atletika Jiřího Coufa

Atleti Němejc, Kratochvíl a Babická s mistrovskými tituly

Náročný úkol, v podobě obhajoby juniorského titulu, čekal na  Tomáše Němejce (4. S) v  běhu na 200m. Již v rozběhu Tomáš zaběhl nejlepší český výkon v čase 21,47 s. Ve finále doslova deklasoval soupeře a juniorský titul obhájil v nejlepším letošním čase 21,46 s.  Tomášův Výkon patří do evropské juniorské špičky. Tomáš ještě stihl  finiš ve štafetě 4x 200m, která zaostala jen těsně za medailí na 4. místě.

Velkým favoritem ve skoku dalekém dorostenců byl Tomáš Kratochvíl (2. S). Mezi chlapci z celé republiky  tuto roli  zvládl a zvítězil  výkonem 722 cm. Tomáš měl  velký cíl, skočit juniorský rekord . Ten ale odolal, seč Tomáš doslova létal (skoky kolem 780cm ),ale  přešlapy jeho útok zastavily.

Velkou radost trenérům udělala, jediná medailová zástupkyně dívek, Tereza Babická  (1. S). Terezka na mistrovství stihla 3 starty, z toho 2 medailové a jeden těsně za medailí. Ve své oblíbené disciplíně, v běhu na 60 m překážek, posunula hodnotu osobního i krajského rekordu na čas  8,48 s. Tento výkon znamenal  zlato a titul mistryně republiky. Tereza se ukázala v dobré formě  i ve skokanském sektoru.  Ve skoku dalekém dolétla pro stříbrnou medaili s osobním výkonem 576 cm. V nedělním sprintu na 200m  si doběhla pro celkové 4. místo, též v osobním rekordu 25,29 s.

Cenné zkušenosti nasbírali i další atleti. Sprinter  Matouš Boudný (3. S)  obsadil 14. místo v běhu na 60m  výkonem 7,17s  a s Tomášem Němejcem ještě stihl 4. místo ve štafetě 4x 200m.  Nela Nikodémová (3. S) se na mistrovství nominovala  ve dvou disciplínách. Ve skoku dalekém juniorek  obsadila 14 místo a  22. místo na 60 m překážek. Velkou radost z nominace  na tuto velkou akci měla Karolína  Mášková.  Na hranici svých osobních rekordů obsadila  14. místo ve skoku dalekém s 523 cm a 21. místo na 60 m překážek - 9,46 s.