Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Přírodovědné / Fyzika

Pavel Jakš a Dominik Černý postupují do celostátního kola Fyzikální olympiády!

Dalších skvělých výsledků ve vědomostních soutěžích, které vyhlašuje MŠMT, dosáhli studenti Pavel Jakš a Dominik Černý. V krajském kole obsadili výborné 3. (Pavel Jakš) a 4. místo (Dominik Černý). Tato umístění na samotné špičce výsledkové listiny nominují oba na celostátní kolo Fyzikální olympiády, které se koná ve dnech 26.2.–1.3. 2019.

Do celostátního kola se probojovalo 51 nejlepších studentů v rámci celé ČR. Fyzikální olympiádu pořádá Jednota českých matematiků a fyziků, letošní ročník proběhne v Hradci Králové ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Hradec Králové a Gymnáziem Boženy Němcové.

Fyzikální olympiáda má v České republice dlouhou tradici, byla založena již roku 1959. Po organizační a odborné stránce ji zajišťuje vědecká společnost Jednota českých matematiků a fyziků (založená roku 1862). Zajímavostí může být fakt, že u zrodu Jednoty českých matematiků a fyziků byl i tehdejší student Univerzity Karlovy, Matthias Koch (1840-1926), budoucí ředitel gymnázia v České ulici v letech 1884-1904. Ten se hlavní měrou zasadil o stavbu naší školní budovy.

Soutěž v současnosti probíhá v kategoriích A, B, C a D pro studenty na střední škole, přičemž kategorie A vrcholí třetím – celostátním – kolem.

Z Jihočeského kraje se do tohoto celostátního kola probojovali čtyři studenti. Pro předmětovou komisi fyziky je velkým úspěchem, že hned dva jsou právě z našeho gymnázia. Děkujeme Pavlovi a Dominikovi za vynikající reprezentaci školy, stejně jako paní učitelce Heleně Polákové za výbornou přípravu obou studentů a držíme jim palce do velkého finále!