Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Den jazyků a zpěvu

Mezinárodní či Evropský den jazyků jsme si od začátku září připomínali rozličnými projekty ve třídách, stále ještě můžeme obdivovat výtvarný projekt – rozmanitým způsobem dekorovaná písmena nejdelších slov v různých jazycích, ale i společným počinem.

V pondělí 26. září na schodech naší školy o velké přestávce – společným zpěvem písní v různých jazycích. Angličtinu s nadšením reprezentovala třída 4. A se slavnou irskou písní o Molly Malone, zpívali i její učitelé angličtiny paní Regulová a pan Dolejší a nutno podotknout, že se připojili i mnozí další studenti. Francouzštinu představily skupiny studentů z 8. E a 1. A spolu s jejich franštinářkou paní Kratochvílovou písní Jacquese Brela Les Champs-Elysées. Němčinu zastoupila třída 8. E také se svou (zpívající) němčinářkou paní Chytil. Nelze opomenout, že se pilně připravovala i třetí maturitní třída 4. S se svým učitelem němčiny, a i když pan Sekyrka onemocněl, hned jak se navrátil po nemoci píseň připravili, předvedli v plné parádě, natočili a zkrátka si užili. Česky v pondělí zpívali všichni přítomní za kytarového doprovodu paní Pitrunové. Nejenom v češtině, ale i v dalších jazycích zazněla slavná píseň Marlene Dietrich Sag mir wo die Blumen sind, aktuální dodnes.

Domníváme se, že tato dopolední chvilka společného zpěvu byla spontánní a radostná a zdařilé zpestření školního dne. A kdo jste tam nebyli, lze se podívat i na film a foto, natočil pan Boček a zpracoval Vojta Gregor. Děkujeme a ať nám to i nadále zpívá pro radost.