Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Atleti vítězili při mezistátním pětiutkání ČR, Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko atletického žactva ve Znojmě

Velkou touhu po vítězství, ve svém prvním životním reprezentační startu, předvedl Michal Rada (1.S). Běžel poprvé na trati 300 překážek a vedl si skvěle. Vítězným časem 37,38 s pronikavě zlepšil jihočeský rekord starý už 33 let. Druhého Aljaže Škrunjara ze Slovinska porazil o 1.3 s.

Na nejvyšší stupínek vystoupila i Nina Radová (1.S) , která také ve své premiéře na 300 m překážek vyhrála za 43,83 s a zajistila družstvu českých atletek plný počet bodů (druhá Viktoria Kovácsová z Maďarska 45,07 s). V jihočeské historické tabulce žákyň na této trati je Nina třetí.

Krásným finišem ve Znojmě zvítězila Adéla Holubová (4.E). Vyhrála běh na netradiční trati 600 m za 1:34,83, čímž překonala výrazně jihočeský rekord.

Plný počet bodů pro české družstvo zajistil Filip Toul (4.E). Velmi zkušeným taktickým pojetím si zajistil vítězství na trati 3000 m v čase 8:58,78. Jako první Jihočech v této kategorii zbořil devítiminutovou hranici.