Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Exkurze do Solnohradska a Mnichova

Hned druhý školní týden žáci 3.A, 7.E a 4.S vyrazili na třídenní geograficko-biologickou expedici do Rakouska.

První den jsme započali svou exkurzi v solných dolech v Halleinu. Zde jsme se dozvěděli něco o těžbě a zpracování soli. Tato zastávka byla ozvláštněna jízdou na důlní skluzavce, na lodi po důlním jezírku, jízdou „vláčkem” a podzemním překonáním hranic mezi Rakouskem a Německem. Další zastávkou byla návštěva ledové jeskyně. Výšlap k jeskyni vedl krásnou krajinou u města Werfen. V největší ledové jeskyni na světě, ve které bylo potřeba překonat přes 1400 schodů, jsme viděli úchvatné ledové tvary, ledopády, krápníky,...

Po tomto náročném dni jsme se všichni účastníci zájezdu ubytovali v Hüttau, kde jsme společně strávili večer plný deskových a společenských her.

Další den ráno nás čekala návštěva soustavy vodních nádrží a přečerpávacích elektráren Kaprun, kde se každý mohl věnovat aktivitě, kterou si vybral: někteří odvážlivci se vydali zdolat místní vrchol, další se vydali prozkoumat vodní přehradu a ti zbylí si užívali výhled z terasy místní restaurace.

Z této lokality jsme pokračovali do St. Johann im Pongau a vypravili se prozkoumávat krásy místní soutěsky Lichtensteinklamm, která vedla až k vodopádu.

Poslední den nás čekala cesta zpět domů. Cesta vedla přes Salzburg a Mnichov. V Salzburgu, jak už je zvykem, pršelo, jelikož zde prší průměrně 340 dní v roce. I přes nevlídné počasí byl k vidění Mozartův rodný dům, Salzburský dóm anebo Obilná ulička (Getreidegasse).

Mnichov nabídl BMW Welt a také olympijský park, který zahrnuje televizní věž, ze které byl výhled na celé hlavní město Bavorska.

Po tomto dalším úspěšném dni byla zahájena pětihodinová cesta do Českých Budějovic, kam autobus dojel ve večerních hodinách a všichni se unavení, ale šťastní, vrátili do svých domovů.

Moc děkujeme za zprostředkování této exkurze, jelikož pro mnoho z nás to byla první akce se třídou za celou dobu na škole a všichni jsme si ji moc užili.

Eva Bjelová a Kamila Korytarová, 3.A