Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Německý jazyk

Využívání moderních technologií ve výuce cizích jazyků

S moderními technologiemi nemůže být výuka cizích jazyků nuda! Quizlet nebo Kahoot! jsou aplikace, které nabízí nepřeberné množství úloh, jež netradiční formou testují nejen gramatické jevy (a to i obtížné), ale i slovní zásobu. Během nejrůznějších aktivit soutěží jednotlivci sami za sebe anebo jsou vytvořeny týmy, které bojují proti sobě.

Proč je tak skvělé zařadit Kahoot! nebo Quizlet do výuky? Je to prostě rychlé, svižné, pestré, zábavné. A úspěšnými nejsou vždy jen nejlepší žáciJ. Aplikace jsou vhodné nejen pro mladší žáky, ale rádi si zasoutěží i starší studenti. Díky snadnému přístupu a jasnému návodu si pak může své vlastní učební materiály a sety vytvářet každý učitel, který chce své hodiny oživit a dopřát žákům zábavu a uvolnění.