Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

František se neztratil ani mezi geografickou elitou

Ve dnech 28. – 29. 4. 2022 se v Praze konalo státní kolo Zeměpisné olympiády, kam se probojoval také náš student František Jakub Sklář (2.A). Díky vítězství v krajském kole Jihočeského kraje kategorie D. Samotné státní kolo probíhalo na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se soutěžící utkali hned v několika vědomostních disciplínách. První den bylo na programu terénní cvičení, kde si organizátoři na soutěžící připravili 8 hodin práce v terénu, se spoustou měření a výpočtů se zaměřením na kritické myšlení žáků. Druhý den se nesl ve znamení vědomostních testů. Celkem byly připraveny 3 testy – práce s atlasem, test znalostí, praktický test. Nedílnou součástí byla část otázek v anglickém jazyce pro komplexní prověření všech soutěžících. Se všemi těmito nástrahami se František popral na výbornou a dostal se s úspěšností správných odpovědí přes 60%, což je fantastický výsledek. Rádi bychom mu takto poděkovali za skvělou reprezentaci naší školy a popřáli mu hodně úspěchů do dalších soutěží.