Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Plavci dál řádí v bazénu

Po úspěšném mistrovství ČR v dálkovém plavání v Podolí a MČR družstev v domácím bazénu plavci naší školy dál posouvají výkonnostní laťku.

Na letním mistrovství ČR juniorů vybojovali Jan Brůna 1.S a Jirka Václavík (3.S) 3 medaile. Jirka dohmátl 3. na 200m motýlkem a Honza vytěžil ve Zlínském bazénu dvě stříbra na 50m znak a 100m volným způsobem. Obě tratě navíc zaplaval v limitech pro zařazení do reprezentačního družstva juniorů pro sezónu 2022/2023. Stal se tak po Markovi Matouškovi druhým plaveckým reprezentantem. To už tady opravdu dlouho nebylo. Navíc jsme ze Zlína přivezli kvarteto smolných bramborových umístění (Hedvika Podruhová, Sofie Nezvalová, Jan Brůna), která jsou na druhou stranu dalším medailovým příslibem do budoucna.

Další závod proběhl netradičně na rybníku Hrnčíř u Prahy. Nešlo o nic méně než červencové Mistrovství Evropy juniorů v portugalském Setúbal. Marek Matoušek si možnost startovat v tomto unikátním závodě vyplaval už o měsíc dříve v Podolském bazénu, splněním limitu. Závod se netradičně plaval v neoprenech, kvůli předpokládané nízké teplotě vody na MEJ. Voda ale atakovala dvaceti stupňovou hranici a plavci se ve vodě doslova vařili! Na Marka však po takticky dobře zvládnutém závodě a náročném finiši čekala v cíli letenka na MEJ.

V pátek a sobotu se plavci představí v Plzni na Západočeském poháru. Honza Brůna by se měl poprat o účast na červencovém EYOF - EVROPSKÉM OLYMPIJSKÉM FESTIVALU MLÁDEŽE (v průběžném pořadí nominace je 6, ale i nepatrným zlepšením by se mohl posunout na jedno ze 4 míst zajišťující účast na této prestižní akci).

Tak nám dál držte palce.