Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Budějovický Majáles 2022

V pátek 27. května 2022 jsme se v hojném počtu zúčastnili majálesového průvodu. Po dvou letech jsme se navrátili opět do ulic ČB. A bylo co slavit. Vždyť se na společné akci sešla téměř celá škola. A dalším důvodem bylo úspěšné odmaturování oktávy. Proto se někteří její absolventi k nám připojili záhy po slavnostním zakončení maturit. Gymnázium Česká zastupoval v pozici krále septimán Matěj Barták, který energicky vedl naši „Českou výpravu“. Tématem Majálesu byla „Cesta kolem světa“. Je to pochopitelné. Po dva roky bylo z pandemických důvodů cestování omezeno. Přesto to nebylo tak kruté, poněvadž menší výlety byly dovoleny, např. cesta do očkovacího a odběrového centra, procházka do lékárny a zpět či putování do nemocnice. Snaha dohnat dva roky plné různých omezení se tak promítla i do programu Majálesu. Setkali jsme se s nápaditostí kostýmů a zajímavými a vtipnými rekvizitami, které nás upomínaly na kultury mnoha kontinentů. Téměř na konci vytyčené trasy jsme se octli před naší školou. Rázem se znásobilo skandování hesel typu: „Tady je to naše“ či „Paní Eva“. Bylo to nepřeslechnutelné. Není divu. Která z přítomných škol může říci, že kolem její budovy šel opět každoroční majálesový průvod?