Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Den Země 22.4. 2022

Po delší covidové odmlce se na naší škole pořádal projektový den pro studenty nižšího gymnázia. Tématem byla oslava Dne Země pod taktovkou třídy 5.E. Celý den se nesl v environmentálním duchu.

Studenti během dne navštívili několik přednášek s tématikou zodpovědnosti k naší planetě Zemi. Navštívil nás například majitel obchodu BuďBez zabývající se potravinami bez obalu nebo Jan Brett, který nám vysvětlil, jak je důležitá myšlenka a realizace Fair Trade. Mezi přednáškami pak žáci chodili na workshopy, kde si mohli vyrobit hmyzí domečky, pokreslit si vlastními motivy látkovou tašku nebo vyrobit voskovaný svačinový ubrousek. Zkrátka vdechnout starým materiálům znovu život.

Dalšími aktivitami pak byly například výpočty uhlíkové stopy pomocí aplikace nebo 3D tisk. Zde se naopak využívalo moderních technologií.  Celý den si všichni studenti také mohli na chodbě školy zakoupit občerstvení, které připravily studentky. Výtěžek z prodeje následně pořadatelé odevzdali na školní konto pomoci Ukrajině.

Děkujeme všem, kteří pomáhali s organizací Dne Země, a moc děkujeme studentům nižšího gymnázia za úžasnou spolupráci při všech aktivitách. To, jak den probíhal, si můžete prohlédnout v přiloženém videu a na fotografiích.

Text: Ema Doskočilová (5.E), video a foto Vojtěch Gregor (5.E)