Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Studenti ze 2S Tóth a Pitner postoupili na ME kadetů ve volejbale

Studenti třídy 2S sportovního gymnázia Česká Lukas Tóth a Vojtěch Pitner velmi výrazně pomohli české reprezentaci k postupu na Mistrovství Evropy kadetů ve volejbale, které se uskuteční letos v červenci v Gruzii. Kvalifikační boje, kterým předcházel náročný pětitýdenní přípravný blok, se odehrály 21. – 23. dubna v izraelském Tel Avivu. Oba naši hráči nastupovali v základní sestavě a odehráli všechny tři zápasy, v nichž jakákoliv prohra znamenala konec postupových nadějí. Po úvodních dvou výhrách si i v posledním utkání český národní tým poradil s domácím Izraelem a mohl tak slavit zasloužený postup na mistrovství Evropy.

Vojta Pitner i Lukas Tóth se výrazně zlepšují také díky studijnímu režimu na sportovním gymnáziu, které jim umožňuje trénovat i v dopoledních hodinách. Kluci již od září makají každý den, kdy obvykle v 6:30 odcházejí do školy a domů se vracejí kolem deváté večer – to vše v podstatě bez chvilky volna. K tomu tráví téměř každý víkend buď s národním týmem nebo odjíždí na turnaj extraligy kadetů či juniorů. Vedle sportovního vytížení je samozřejmě potřeba soustředit se i na studium a je pravda, že se u kluků vyskytnou i dílčí studijní problémy, jak zaznělo i na pedagogické radě. Rád bych ale v kontextu výše uvedeného náročného programu reprezentantů všechny požádal o shovívavost při přístupu ke všem sportujícím studentům. Všem učitelům a celé škole patří velký dík za podporu a porozumění s jakým přistupují ke sportovním studentům, kteří to občas opravdu nemají jednoduché. Ještě jednou gratuluji klukům za jejich příkladnou reprezentaci školy, města a klubu VK České Budějovice.

Vojtěch Zach