Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Český jazyk

Listování s Lukášem Hejlíkem na České

U nás na škole pan Hejlík a pan Novotný předváděli hned dvě knihy- Ekonomie dobra a zla, jejímž autorem je Tomáš Sedláček, a knihu Už je tady zas, kterou napsal TimurVermes. Vystoupení bylo podáváno zábavnou formou a obsahovalo velkou dávku vtipů. Knížku Ekonomie dobra a zla tito dva komici předvedli třídám 2.A, 6.E, kde zcela stručně, jednoduše a hlavně vtipně předvedli některá známá díla, jako třeba Epos o Gilgamešovi nebo samotnou Bibli. Naopak ve třídách 3.A, 7.E byla předváděna již zmíněná knížka Už je tady zas, kde se žákům Hejlík a Novotný snažili ukázat podle předlohy knížky, jak by to asi vypadalo, kdyby Adolf Hitler nespáchal sebevraždu, ale jen usnul a probudil se v roce 2011. Myslím, že neudělám chybu, když si dovolím konstatovat, že se žákům tato představení líbila, zejména proto, že byla sestavená tak, aby se v nich objevily i scénky narážející na vtipné úryvky z televizních pořadů.

Vypracovala: Kurážová Natálie 2.A