Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Kuba Švojgr bodoval v krajském kole matematické olympiády kategorie P (programování)

Na konci ledna proběhlo krajské kolo matematické olympiády kategorie P – programování ročníků vyššího gymnázia. Za naše gymnázium do krajského kola postoupil Jakub Švojgr (7. E),  který  obsadil krásné třetí místo. Prvně se do krajského kola probojoval z nižšího Kuba Binter (3. E) a měřil tak své síly s programátory mnohem staršími.

V krajském kole mají studenti vyřešit v časovém limitu čtyř hodin čtyři náročné programovací úlohy – bez počítače, pouze v podobě algoritmů, pseudokódů... Nemají tedy žádnou možnost své úvahy a postupy odzkoušet spuštěním napsaného programu. Jejich řešení musí být efektivní, mít minimální časovou náročnost a optimální stabilitu. Je to velký rozdíl oproti kolu, ze kterého se do krajského kola postupuje, protože tam nahrávají své programy do rozhraní, které vyhodnocuje chybovost výstupů (rozlišují se tři úrovně náročnosti u každé úlohy) i efektivitu programu na základě změření času  běhu.

Do krajského kola postoupilo 8 soutěžících a pouze tři z nich se stali úspěšnými řešiteli (37,5  %), z našeho gymnázia se to podařilo Jakubu Švojgrovi (7. E), který obsadil v konkurenci starších studentů krásné třetí místo.  Postup do ústředního kola Kubovi utekl o jediný bod. Jakub Binter (3. E) byl v krajském kole jediným žákem nižšího a samotný postup mimo jeho věkovou kategorii je neskutečným úspěchem. Oba zde posbírali cenné zkušenosti a my se těšíme, že je budou moci zúročit v příštích letech

Studentům gratulujeme k úspěchu.

Vaši učitelé matematiky a informatiky