Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Česká ovládla krajské kolo Prezentiády

V pátek 1. 4. 2022 proběhlo na našem gymnáziu krajské kolo soutěže v prezentačních dovednostech Prezentiáda. Soutěžní týmy si v předchozích měsících připravovaly prezentace na jedno ze dvou nabízených témat. Opět se ukázalo, že naši studenti vnímají potřebu umět dobře mluvit před ostatními a letos se nám do krajského kola zapojil rekordní počet týmů. A jelikož jsme nepodcenili přípravu, výsledky se dostavily.

V kategorii ZŠ jsme obsadili obě postupová místa do republikového finále, kdy na 1. místě skončila děvčata z tercie (Markéta Piskořová, Zuzka Veselá, Ilča Parkosová) a hned za nimi holky ze sekundy (Kristýna Koptíková, Karolína Slabová).

I v kategorii SŠ oba naše přihlášené týmy zazářily a i zde bereme obě postupová místa. Na 1. místě skončily ostřílené holky ze 7.E (Jolana Placerová, Míša Parkosová, Anička Ondřichová) a na 2. místě nové naděje z 1.A (Lenka Faschingová, Dominika Bošiaková, Lucka Novotná).

Gratulujeme k postupu do finále, které nás čeká na konci dubna v Praze.