Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Bücherwurm opět na České!

V posledních březnových dnech jsme v naší knihovně a čítárně udělali prostor pro knihomoly. Tentokrát však šlo o knihomoly, kteří soutěžili o to, kdo nejlépe přečte německý text. Pro soutěž Jihočeský knihomol byla letos vybrána kniha Rico, Oskar und die Tieferschatten od Andrease Steinhöfela, který líčí nevšední dobrodružství dvou kamarádů Rica a Oskara. Zatímco Rico je pomalu chápající, zato však čestný a férový kluk, tak Oskar je nesmírně inteligentní, avšak velmi opatrný a bojácný. Je jasné, že toto kamarádství přinese spoustu úsměvných historek, kde ale nechybí ani napětí.

Soutěž proběhla na naší škole ve třech kategoriích. V první kategorii, kde soutěžili žáci od primy do kvarty, zvítězila Anna Havelcová z 2. E, na 2. místě se umístil Lukáš Blecha z 1. E a třetí místo obsadila Tereza Lukešová ze 4. E. V kategorii vyššího a 4letého gymnázia se o první místo podělila Barbora Jandová z 8. E a Adéla Marcínová z 5. E. Třetí místo vybojoval Lukáš Bednář ze 7. E. Poslední kategorií byla tzv. speciální kategorie, kde se utkali žáci, kteří déle než 3 měsíce udržovali kontakt s rodilým mluvčím. Zde vyhrál Petr Polák z 8. E.

Vítězům samozřejmě blahopřejeme, zároveň nás ale těší, že je o soutěž velký zájem a že výkony soutěžících jsou opravdu skvělé, což dokazuje i těžké rozhodování poroty, kdy se výsledné umístění často lišilo jen nepatrným bodovým rozdílem.