Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Nejmenší je největší: Míša Mrzenová ze sekundy se umístila špičkově, na nejlepším místě!

O pár měsíců později než v předchozích letech, ale naživo, ne online. Tak jsme se konečně setkali v únoru tohoto roku s našimi angličtináři juniory a seniory u příležitosti školního kola soutěže v anglické konverzaci. A že jsme si to společně opět užili! Sedm nejmladších a deset starších juniorů (kategorie IB a IIB), všichni nabití energií, odvahou a vtipem. Jejich závěrečná poselství byla určena nejen nejbližším přátelům, ale všem lidem i silám nad námi a vyjadřovala myšlenky, které, věřím, uskutečníme-li, bude svět o něco lepší: “The world will be a better place, if we laugh.“

Mezi těmito nejmladšími byli i Míša Mrzenová ze sekundy a Ondra Kaňka z kvarty a jejich projev byl vyhodnocen jako nejlepší nejen pro akcent, slovní zásobu či plynulost projevu, ale také pro schopnost bezprostředně a přirozeně reagovat a obhajovat své postoje. V okresních kolech to také dokázali: Míša přesvědčivě získala první místo, Ondra třetí.

Další den dvacet čtyři seniorů (kategorie IIIA) napříč vyššími ročníky dosvědčili pravý smysl těchto našich setkání – prostřednictvím angličtiny poznat, co umí sami i čeho jsou schopni ostatní, pobavit  invencí i neotřelým smyslem pro humor a vyjevit své postoje. Vítězi se stali Michael Karmazín ze septimy a Vojta Gregor z kvinty. V okresním kole se umístili na předních místech – na třetím a pátém.

Pravda, vítězem je vždy jen jeden, ale umístit se těsně za ním vůbec není špatné, když víme, jak silnou konkurenci v novém prostředí musí překonávat, s jakými nápady přicházejí, a dokonce s úsměvem. Jsme na své mladé zástupce – nástupce hrdí a přejeme jim, ať je síly a chuť bojovat a vítězit neopouští. Potřebujeme je nejen ve škole, ale i v životě.