Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

POMOC UKRAJINĚ z České-první informace

Všechny zdravím,

dnes 3. 3. 2022 před chvílí skončila první online schůzka s našimi skvělými studenty, kteří přišli s řadou nápadů k podpoře lidí na Ukrajině nesmyslně napadených v době míru ruskou armádou.

Od pondělí 7. března 2022 začne první z charitativních akcí, o níž si, prosím, přečtěte v přiloženém plakátku.

Naše škola chce dále ve spolupráci s Ministerstvem školství, Jihočeským krajem a Odborem školství nabídnout místa pro ukrajinské studenty nižšího a vyššího gymnázia (výuka češtiny, integrace do výuky, mix prezenční výuky podle našeho rozvrhu a distanční výuky v ukrajinštině apod.). Budeme tedy v takovém případě potřebovat tým dobrovolníků, který bude svým novým spolužákům všemožně pomáhat (čeština, život ve škole, život v ČB atd. atd.).

Rádi bychom uspořádali na školním dvoře charitativní koncert-otevřený i pro rodiče, kamarády z jiných škol.

Dále bychom chtěli uspořádat charitativní běh některý z pátečních podvečerů v okolí školy směr Stromovka (zvolená délka běhu i výše příspěvku dobrovolná). Charitativní běh by mohl zorganizovat např. tým ze sportovního gymnázia (zdravím 3.S ?

Jistě budete mít i další nápady, sem s nimi, rád se s vámi setkám kdykoliv v týdnu po jarních prázdninách (můžete psát i do chatu nebo na mail).

Mějte se hezky, děkuji Viki a jejímu týmu za tyto úžasné nápady a především za POMOC.

Sekyrka A.