Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Olympiáda v německém jazyce

V uplynulých dnech proběhla na naší škole konverzační soutěž v německém jazyce. Soutěžilo se ve třech kategoriích a soutěžící museli prokázat své dovednosti v několika disciplínách: porozumět psanému textu, porozumět slyšenému textu, a nakonec prokázat komunikativní dovednosti při konverzaci. Každá kategorie má své vítěze.

V kategorii našich nejmladších účastníků získal 1. místo Filip Čečetka. Na 2. místě se pak umístila Štěpánka Blumentrittová, oba jsou ze sekundy. Další kategorii představují žáci tercie a kvarty, kde si nejlépe vedla Alžběta Krejcarová, následuje Ondřej Kaňka a Samuel Vítek (všichni jsou žáci kvarty). V poslední kategorii, kde se utkali žáci 1.-3. ročníku víceletého i čtyřletého gymnázia, zvítězil Lukáš Bednář, druhé místo obsadil Matěj Barták (oba ze septimy) a na třetím místě se umístila Petra Skříšovská ze sexty.

Všem vítězům blahopřejeme, postupujícím přejeme úspěchy v dalších kolech a všem soutěžícím děkujeme za účast. Bylo to skvělé!