Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

PŘEKLADATELSKÁ SOUTĚŽ V NĚMECKÉM JAZYCE

V předvánočním týdnu proběhl u nás první ročník školní soutěže v překládání z německého jazyka. Obrovskou radost nám udělal zájem našich studentů. Jejich úkolem bylo přeložit dva texty z němčiny do češtiny. Jednalo se o beletristický a publicistický text. Úkol, na který měli soutěžící 120 minut, nebyl vůbec lehký. Při hodnocení se však ukázalo, že i s těžkými obraty, záludnou gramatikou nebo s méně častou slovní zásobou si většina studentů poradila výborně. Vítězem našeho prvního ročníku se stal Marek Maňásek ze 4. A, na druhém místě se umístila Michaela Tomášková a třetí místo obsadila Michaela Parkosová ze 7. E. Vítězům blahopřejeme, děkujeme všem za účast a moc se těšíme na příští ročník!