Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Sportovně-poznávací exkurze je v plném proudu

Již druhým dnem aktivně pracuje třída 3.E na Šumavě. Konkrétně ve sportovním areálu Zadov v okolí chaty Churáňov.

Ihned po příjezdu nás naši učitelé nešetřili.

Začali jsme vycházkou po okolí, při občasných zastávkách jsme byli obeznámeni s programem týdenního pobytu a pravidly chování.

Odpoledne přišla desetikilometrová vycházka po okolí, naše orientace v terénu byla určována navigačními přístroji a vyzkoušeli jsme si geocaching! To nejrychlejší družstvo trasu zdolalo za 1 hodinu a 52 minut.

Večer byl již kulturní, neb proběhla 1. část třídního kola recitační soutěže. 16 recitujících a 5 hudebních vstupů, hry na kytaru se ujala naše Ilonka. Úžasné zklidnění před nočním klidem.

Dnešek je naprosto úžasný a maximálně interaktivní.

Geologická část programu byla soustředěna na veškeré techniky měření v terénu: půdní profil, perlík, rychlost větru, měření hluku. To již umíme!!!

Biologická část byla zaměřena na botaniku, poznávací jsme rostliny v okolí, nasbírali jsme obrovské množství vzorků mechů, které podrobíme pozorování pod lupou i mikroskopem.

Díky krásnému počasí zvládáme i sportovní hry venku!

Počasí nám “zatím” přeje!

Vzkaz studentům: Je to tu skvělé, takový pobyt bychom přáli všem! Všechny činnosti jsou  interaktivní, po 1,5 roce doma jsme konečně se svými spolužáky, biologie, geologie, zeměpis, matematika, čeština nám jdou zde na čerstvém vzduchu skvěle!

Vzkaz starostlivým maminkám: Kuchyně je poctivá, domácí, naprosto bezchybná! Nemějte strach-nezhubneme! V noci po všech náročných aktivitách spíme jako dudci!

Prosba: Držte nám palce, ať nám moc neprší!!!

Moc pozdravů ze Šumavy! Vaše 3.E