Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Mistrovská vystoupení gymnastek

Pro moderní gymnastky bylo letošní září opravdu náročné. Uskutečnila se hned dvě Mistrovství České republiky. Nejprve se v Brně  dne 19.9. na MČR v estetické skupinové gymnastice představila studentka 1.S Natali Nezbedová a jako členka týmu juniorek SKMG Máj České Budějovice (Short program) se výrazně spolupodílela na zisku  titulu  Mistryň republiky  pro rok 2021. Současně se tak tým kvalifikoval i na Mistrovství světa, které proběhne v polovině listopadu v Helsinkách.

Dalšího skvělého výsledku dosáhla další studentka 1.S, česká reprezentantka Adéla Podlahová, loňská juniorská mistryně ČR. Na Mistrovství ČR mistrovské třídy, které proběhlo 24.-26.9. v Brně dokázala, při svém prvním startu mezi dospělými, vybojovat účast ve dvou finálových soutěžích a to v sestavě s kužely a se stuhou. Do obou finále postoupila z druhého soutěžního dne, kdy se jí na gymnastickém koberci velmi dařilo. V kuželích postoupila do nedělního finále z 2.mista a byla hodnocena dosud svojí nejvyšší obdrženou známkou 21.05 bodu. Ve stuze postoupila do finále z rovněž skvělého 4. místa. V nedělních finálových soutěžích šesti nejlepších předvedla opět velmi dobré výkony a obsadila 4. místo v kuželích a 5.místo ve stuze.  Celkově Adéla ve čtyřboji volných sestav obsadila 9.místo, když první soutěžní den se v sestavách s obručí a míčem nevyvarovala několika chyb. I tak Adéla zanechala skvělý dojem a potvrdila velkou perspektivu. Pro nejmladší účastnici mistrovství je účast ve dvou finále velkým úspěchem. V polovině října čeká Adélu reprezentační start na mezinárodním turnaji ve španělské Marbelle.

Na MČR mistrovské třídy se neztratila ani další talentovaná gymnastka a studentka 2.S Lucie Bretšnajdrová, která rovněž startovala v této kategorii poprvé. Lucka předvedla spolehlivý výkon a obsadila celkové 13.místo. I ona udělala po přechodu do kategorie dospělých velký výkonnostní vzestup.  Nejvíce se jí dařilo v sestavě s míčem, kde vybojovala 11.příčku. Všem gymnastkám patří velká gratulace a poděkování za dosažené výsledky. Přejeme hodně sil do další přípravy a úspěchů v nadcházejících soutěžích.