Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Dvě 2. místa na grandfinále Prezentiády

Prezentiáda (soutěž v prezentačních dovednostech) je již několik let naší skvělou disciplínou a letos tomu nebylo jinak. Finále se uskutečnilo netradičně až nyní v září.

Nejprve jsme vyrazili se dvěma týmy z tercie ve čtvrtek 9. 9. do Brna na Masarykovu univerzitu soutěžit v kategorii základní školy. Tým složený čistě z dívek (Parkosová, Piskořová, Veselá) narazil ve své skupině na velmi silnou konkurenci a možná i díky technickým problémům jim unikl postup mezi 9 nejlepších. Za to kluci (Toul, Koptík) nejprve postoupili ze své skupiny a v následném druhém kole (tzv. Oxfordské debaty – obhajovali názor, který jim byl přidělen) předvedli vynikající výkon, který jim nakonec vynesl úžasné 2. místo.

O den později jsme se do Brna vrátili znovu – tentokrát na kategorii SŠ. Přijeli jsme s již ostříleným týmem ze 7.E (Placerová, Parkosová, Ondřichová). Holky v minulosti vyhrály prezentiádu v kategorii základních škol a tak jsme měli ty největší ambice. Prezentace na téma „V zájmu společnosti“ totálně odrovnala celou porotu i publikum a holky odcházely z jeviště za velkého potlesku. V následných debatách se ovšem nevyvarovaly drobných chyb a tak jim zlatá medaile utekla tzv. o chlup. 2. místo je ale nádherným a zcela zaslouženým výsledkem.

Všem našim účastníkům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších ročníků.