Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Belle Époque

Je název projektu, který měla zadaný v době první karantény loňská tercie a prezentovala jej v letošním školním roce již jako kvarta. V rámci teoretické přípravy si každý vybral libovolné téma z období let 1890 – 1914. Vzniklo tak několik týmů, které v prvních společných hodinách představovaly vybrané historické události, osobnosti světa vědy, umění, politiky apod. Nejprve jsme si ale v rámci opakování učiva pomocí prezentace a pracovního listu v podobě časové přímky připomněli hlavní historické události tohoto období. Pak jsme se věnovali secesnímu umění a využili jako „živou učebnici secese“ naši školní budovu. Poté jsme poreferovali o svých tématech a na závěr jsme praktickou část doplnili vlastními fotografiemi architektury z přelomu 19. a 20. století. Ukázky prací studentů jsou ve fotogalerii ?.