Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Soutěž v anglické konverzaci – školní kolo jinak a stejně skvěle

únor 2021

Navzdory nepříznivým podmínkám naši studenti s humorem a energií nejenom (pilně) studují, ale také se s chutí zapojují i do soutěží online – jak jinak by tomu bylo za jiných podmínek!

Tak tedy letos jinak, v posunutém termínu, před obrazovkami počítačů, se zapnutými kamerami, s připravenou porotou i letos dychtivě sledující naše mladé angličtináře.

Nejmladších, z primy a sekundy, byla sice malá skupinka, o to bojovněji reagovali na nabídnuté úkoly, a nuda to rozhodně nebyla. Vítězem se stal Matěj Klouda z 2. E.

Druhou kategorii tvořili vtipní hoši a energické dívky z tercie a kvarty, i naopak, a rozhodnout, kdo z nich je nejlepší a také nejzpůsobilejší k postupu do okresního kola nebylo pro porotu vůbec snadné. Byli by zkrátka téměř všichni. Nakonec se porota rozhodla a s prvním místem ve školním kole poslala do okresního kola Pavlu Hazukovou ze 4. E.

O týden později nastoupil tým 3. kategorie, pro vyšší gymnázium, a vskutku byl velmi pestrý. Tvořili je  studenti a studentky ze všech ročníků i ze všech tří našich studijních skupin, jimiž jsou ‚áčka‘, ‚éčka‘ i ‚sporťáci‘. Jejich úkoly byly náročnější, jelikož zahrnovaly nejenom komunikaci s partnerem a samostatný projev, ale i těžší disciplíny – poslech a porozumění textu. I toto odpoledne-podvečer bylo vzrušující a náročné, i pro porotu, která nakonec rozhodla takto. Vítězi a nominovanými do okresního kola se stali Marek Maňásek z 3. A a Barbora Jandová ze 7. E.

Jako vždy i letos tato dvě dlouhá odpoledne byla pro porotu čas velmi příjemně strávený. Rádi bychom tedy ještě jednou poděkovali studentům za to, že nelenili a přišli, bojovali a bodovali, to vše s úsměvem a nápady. Blahopřejeme vítězům a přejeme úspěch v dalších kláních.