Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Odpovědi na dotazy rodičů a žáků ZŠ při online setkání na České k přijímacím zkouškám z 12. 2. 2021

Vážení rodiče, milí uchazeči o vzdělávání na našem gymnáziu,

během online setkání na Gymnáziu Česká dne 12. 2. 2021 jste psali ještě některé dotazy do chatu nebo mailu. Níže připojuji odpovědi nebo odkazuji na záznam zde: https://www.youtube.com/watch?v=XRW7p9ppqLo&feature=youtu.be

Mějte se hezky, děkujeme za váš zájem a účast na pátečním streamu k přijímacím zkouškám na České.

Antonín Sekyrka

ředitel školy

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Otázky a odpovědi:

Příjem přihlášek na Českou (i v době prázdnin): po-pá: 8.00 – 15.30

dále stream, cca 31. min.

PZ online?

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Zodpovím ho i příští pátek, dnes aspoň stručně: Podobu PZ určuje MŠMT, škola nemá pravomoc stanovit online podobu testování-právě z důvodů, které zmiňujete. Myslím proto, že MŠMT udělá maximum proto, aby PZ proběhly prezenčně-i kdyby třeba v červenci (nechci Vás teď samozřejmě strašit). Loni bohužel např. žáci ZŠ přišli o jeden termín, jak možná víte. Pevně doufám, že se toto letos opakovat nebude.

• Mám dotaz kdy se budou moc podávat přihlášky na internát. Prosím také o kontakty internátů.

Podle individuální domluvy s jednotlivými poskytovateli ubytování, škola internát k dispozici nemá. Bližší informace Vám může předat Mgr. Jiří Filip zástupce ředitele pro GSP jfilip@gymceska.cz

• Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda Vám nebude dělat problém, když si přihlášku student vytiskne doma.

Ano, to je možné, správnost vyplněné přihlášky potvrzuje ZŠ (razítko, podpis ředitele školy)

Dobrý den, omlouvám se, ale ještě jedna kontrolní otázka :-) V případě, kdyby dcera se dostala na druhé gymnázium (a tam stačil počet bodů), ale byla by u Vás příjemně pod čarou, je možné podat odvolání. Jak je to ale se zápisovými lístky, které se musí odevzdat do 10-ti dnů od vyrozumění. Příklad, dostane se na školy XY, ale srdce táhne na Českou, je to ve Vašich silách se do 10-ti dnů vyjádřit, zda je přijatá na odvolání, abychom nepropásli i druhou školu?

Odpověď v streamu, cca od 19. min.

Mohla bych se prosím zeptat, jestli je test vytištěn oboustranně ?

Ano, jedná se o testové sešity-oboustranný tisk

- Skóre PZN 2020?

stream kol. 10:30 a kol. 46:00

- Počet bodů pro přijaté v r. 2019: cca 43:30

Záznam ze streamu cca 43:30

Adaptační kurzy:

Ano, pro všechny obory na zač. září: G8, G4, GSP (letos samozřejmě s velkým otazníkem s ohledem na ubytování: Lokace: Třeboňsko)

-Soutěže, přiložená potvrzení

odpověď cca 22:30

Zaznamenali jste/máte pocit, že děti, které se připravují bez pomoci učitelů, jsou v nevýhodě?

Nedokážu odpovědět, jen výjimečně se dozvíme, jak se uchazeč vlastně připravoval-zda pod vedením paní učitelky na ZŠ, sám, s rodiči apod. Základem je podle mého názoru pravidelné procvičování testových úloh z Čj a M, vracení se k těmto úlohám po několika dnech/týdnech, je možno také například využít testových úloh na stránkách Cermatu a aplikaci ČŠI

/a-680-aplikace-csi-pomuze-pri-priprave-na-prijimacky-i-maturitu.html

Co by se stalo, kdyby jsme pro přijímací zkoušky zvolili na Vaší škole druhý termín a tento by se kvůli pandemické situaci nekonal. Jak se to potom řeší? Použijí se výsledky z prvního termínu na jiné škole?

„pokud CERMAT obdrzi udaje jen z jedne skoly, pak informuje prostrednictvim informacniho systemu do 15. brezna reditele teto skoly, ze uchazec bude konat JPZ v obou terminech na teto skole"

Konkrétní příklad:

Žák si podal jednu přihlášku na gymnázium se sportovní přípravou. Další 2 přihlášky si bude podávat na střední školy, kde se nekoná jednotná přijímací zkouška CERMAT. Tudíž žák bude konat jednotnou přijímací zkoušku CERMAT na našem gymnáziu ve 2 termínech (12. a 13. dubna 2021). Započítá se mu lepší výsledek. Ověřeno z CERMATu i z MŠMT (Mgr. Krčmářová).

Čtyřleté obory vzdělání a obory nástavbového studia

V případě, že uchazeč podá dvě přihlášky do dvou různých oborů vzdělání, ve kterých se jednotná přijímací zkouška na základě rozhodnutí ředitele školy koná, bude zkoušku konat ve dvou termínech, a to standardně jako v předchozích letech v 1. termínu na škole uvedené na přihlášce v prvním pořadí a ve 2. termínu na škole uvedené jako druhé v pořadí.

Rozhodnutím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy však bude ve školním roce 2020/2021 umožněno konat jednotnou přijímací zkoušku ve dvou termínech také všem uchazečům, kteří podají pouze jednu přihlášku do oboru vzdělání, ve kterém se jednotná přijímací zkouška koná.

Podá-li uchazeč přihlášku do oboru vzdělání, ve kterém se jednotná přijímací zkouška nekoná, a zároveň podá alespoň jednu přihlášku do oboru vzdělání, ve kterém se jednotná přijímací zkouška koná, nebo podá pouze jednu přihlášku do čtyřletého oboru vzdělání nebo oboru nástavbového studia, ve kterém se jednotná přijímací zkouška koná, bude uchazeč konat jednotnou přijímací zkoušku ve dvou termínech, a to na škole, ve které se jednotná přijímací zkouška v rámci přijímacího řízení koná (tj. uchazeč koná zkoušku dvakrát na stejné škole). Uchazeč od této školy obdrží pozvánku ke zkoušce na oba termíny.