Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Okresní kolo olympiády v českém jazyce. 1. místo Pavla Hazuková, 2. místo Ema Doskočilová (obě 4.E)

Přestože je v našem životě i ve vzdělávacím systému mnoho věcí jinak, přestože hledáme nové interaktivní metody výuky, zvykáme si na to, že se vidíme většinou jenom přes obrazovky počítačů, jedna věc se podařila zorganizovat stejně jako v jiných letech, a to olympiáda v českém jazyce.

Je to dobře. Nejenom proto, že olympiáda samotná znamená pro studenty, že začnou přemýšlet o jazyku více do hloubky, nahlédnou ho z jiné perspektivy. V době, která vše rozlišuje na potřebný základ a nepotřebnou nadstavbu, se nenechají určit tímto černobílým přemýšlením. Ale důležitá je i proto, že právě v dnešní době roste význam přesného vyjadřování, umění ovládat precizně a správně svůj jazyk, používá se více písemná forma, ve které na sebe člověk často prozradí svou úroveň.

I proto jsme rádi, že studentky ze 4.E, Pavla Hazuková a Ema Doskočilová, prokázaly vynikající schopnosti v používání své mateřštiny, když v okresním kole obsadily 1. a 2. místo. Skvěle tak reprezentovaly naši školu i úroveň vyučování češtiny. Tento úspěch je navíc potvrzením jejich dlouhodobé práce i schopností, protože stejného výsledku dosáhly v této olympiádě i v minulém roce.