Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Vítězem krajského kola Logické olympiády v Jihočeském kraji se stal Jakub Švojgr

Dne 2. 11. 2018 se v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje uskutečnilo krajské kolo již 11. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo 120 regionálně nejúspěšnějších soutěžících, kteří v nominačním kole obstáli v konkurenci 3001 dětí z celého Jihočeského kraje.

První místo mezi žáky druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií (v kategorii B) si vybojoval Jakub Švojgr z Gymnázia Česká, České Budějovice, druhé místo obsadil Vojtěch Zadražil ze ZŠ Gabrielovo náměstí 16, Chýnov a na třetím místě se umístil Jan Stejskal z Gymnázia Jírovcova 8, České Budějovice.

Všichni krajští semifinalisté se potkají na celorepublikovém finále soutěže konaném v pondělí 26. 11. 2018 již tradičně v Míčovně Pražského hradu. Soutěž je podpořena Nadací The Kellner Family Foundation, školou Open Gate, MŠMT a dalšími partnery.

Soutěž Logická olympiáda je založena na logických úlohách, nerozhodují zde naučené znalosti, ale přirozené rozumové schopnosti. Olympiáda si klade za cíl, jak odhalovat skryté talenty a pěstovat v žácích samostatné a kreativní myšlení, tak upozorňovat veřejnost na to, že tento typ myšlení je prospěšný celé společnosti a měla by mu být věnována náležitá pozornost.

Mensa je mezinárodní nevládní organizace založená roku 1946 v Oxfordu, která sdružuje lidi s IQ mezi horními dvěma procenty populace. Česká pobočka Mensy existuje od roku 1991 a nyní má již téměř 5 700 členů. Zabývá se mimo jiné vzděláváním dětí, podporuje rozvoj nadaných dětí po celé republice, organizuje Logickou olympiádu, zřizuje Kluby nadaných dětí, provádí testování IQ veřejnosti, pořádá letní tábory a jiné akce pro děti a jako jediná Mensa na světě zřizuje vlastní Mensa gymnázium – osmileté gymnázium pro nadané studenty.

Převzato z webu: www.kraj-jihocesky.cz, Mgr. Lucie Malechová, Mensa ČR

Kubovi gratulujeme ke skvělému, historicky nejlepšímu výsledku našeho gymnázia v této soutěži!