Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Jak se bránit kyberšikaně?

V úterý 17.10.2017 se žáci 1.E a 2.E zúčastnili zajímavé besedy o kyberšikaně. Tuto aktuální problematiku si pro naše žáky připravil mluvčí Policie ČR por. Milan Bajcura. Díky jeho bohatým zkušenostem, nejen z letité práce v oblasti prevence kriminality mládeže, ale i z jeho působení u kriminální policie, se žáci dozvěděli o různých formách kyberšikany, jejich psychických a právních dopadech, ale i nebezpečích, která v sobě skrývá možnost dokonalé anonymity různých osob pohybujících se na sociálních sítích. Součástí besedy byly i analýzy některých kazuistik a modelové situace, při kterých žáci sledovali, jakým způsobem si pachatelé zcela nenápadnými kroky získávají důvěru dětí. Proto podstatná část naší besedy byla věnována především prevenci a nácviku dovedností, jak minimalizovat rizika, kterými je ohrožena zejména dospívající mládež. Rádi bychom poděkovali panu por. Bajcurovi za čas, který si při svém nabitém pracovním programu našel na naše gymnázium, a obohatil nás tak o řadu praktických poznatků.