Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Naši karatisté výborně reprezentovali Jihočeský kraj na Zimní olympiádě dětí a mládeže

Je konec ledna 2020 a Karlovarský kraj se poprvé ve své historii stává pořadatelem již tradičního svátku mládežnického sportu, Zimní olympiády dětí a mládeže.

Té letošní se ve 12 sportech zúčastnilo 1340 závodníků, kteří reprezentovali jednotlivé kraje České republiky.

Kromě tradičních zimních sportů, mezi které patří lední hokej, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařské disciplíny, biatlon, snowboard, byla letošní olympiáda doplněna i o tři disciplíny pro zimu trochu netypické – karate, šachy a hru na klávesové nástroje.

A právě karate, které bude mít v letošním roce premiéru i na Olympiádě v Tokiu, výrazně pomohlo jihočeské výpravě k celkovému 7. místu v pořadí všech krajů.

Jihočeští karatisté předvedli historický výsledek, kdy jak děvčata, tak chlapci obsadili 1. místo v pořadí všech krajů v rámci jednotlivých sportů a stali se tak jediným jihočeským sportem, který bral prvenství mezi kraji, karatisté dokonce dvojnásobné.

Pro všechny jihočeské karatisty byla již samotná nominace obrovskou odměnou za dlouhodobou intenzivní přípravu a průběžně dosahované výsledky a zároveň velkou zodpovědností – vždyť na jejich místech mohli být další výborní závodníci z Jihočeského kraje. Všech 8 karatistů se popralo s nominací zodpovědně a všichni proměnili svůj start na umístění na stupních vítězů jak v individuálních disciplínách, tak v teamech. Kromě krásných medailí, pohárů a plyšových maskotů si přivezli spoustu krásných vzpomínek a zážitků, ale hlavně obrovskou motivaci pro další práci ve své slibně nastartované sportovní kariéře.

V jihočeské výpravě mělo své zástupce i naše gymnázium.

Studenti Ondřej Bednář 2.E, Magdalena Frydrychová 3.E a Andrea Květoňová 1.S byli velkou oporou jihočeské výpravy a všichni přijeli z Mariánských Lázní (zde se soutěže karate konaly) se třemi medailovými umístěními

Andrea Květoňová

1. místo kumite dorostenky -52 kg 2. Místo kumite team dorost 3. místo kata team dorost

Ondra Bednář