Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Během DOD Česká praskala ve švech!

V úterý 7. ledna 2020 se na Gymnáziu Česká uskutečnil Den otevřených dveří. Studenti a učitelé představili návštěvníkům nespočet chemických, matematických a fyzikálních pokusů. Nezapomněli ani na nové pomůcky používané při výuce a ve volnočasových kroužcích. Velký zájem též vzbudily logické hry od společnosti Mensa, vystoupení hudebního sboru a divadelního spolku, prezentace projektů z uplynulých let či nabídka přijímaček nanečisto. Pro pedagogy bylo příjemné pozorovat, jak v podstatě ještě děti již dokážou na úrovni komunikovat s dospělými a nabyté poznatky z hodin srozumitelně uvádějí do praxe.

A kdo byl znaven, poseděl nebo si něco vybral z bohaté nabídky občerstvení ve školní čajovně a mohl následně pokračovat do dalších pater školy. Bylo až s podivem, že ručičky hodin se blížily půl osmé večerní, ale zástupy rodičů a dětí stále proudily k učebnám, a presentující žáci tak měli i nadále bohaté publikum.

To bylo aspoň v kostce malé poohlédnutí za vydařeným programem. Nyní však nezbývá nic jiného než vyslovit díky všem hostům za jejich návštěvu a za kladné hodnocení mnohých již během samotného DOD. Naše poděkování patří zaslouženě také studentům, učitelům a dalším zaměstnancům školy, kteří nachystali bohatý program pro rodiče a jejich ratolesti, a rádi se tak podělili o to, co vše naše škola může nabídnout.

Pokud však někdo nestihl lednový DOD, může se s naším gymnáziem, jeho učebními obory a podmínkami pro přijetí seznámit o NOCI MLADÝCH VĚDCŮ A UMĚLCŮ JIŽ V PÁTEK 21. ÚNORA 2020! BRÁNY GYMNÁZIA ČESKÁ SE PRO VÁS OPĚT OTEVŘOU!