Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Občanská výchova a ZSV

Brexit už je na spadnutí

V pondělí 13. ledna 2020 se uskutečnila na Gymnáziu Česká další z besed zaměřených na evropskou integraci. Mezi studenty třídy 2. A zavítala ing. K. Patáková z Eurocentra v ČB. Paní Patáková nás během hodiny provedla genezí brexitu a jeho vývojem až po současný stav. Seznámila nás také s odhady renomovaných politologů a ekonomů, jaké dopady pravděpodobně bude mít brexit pro Spojené království, ale i Evropskou unii. Dotkla se též určitých zavádějících či nepravdivých výroků britských politiků, které podpořily nevědomost některých účastníků referenda, kteří ani nevěděli, co vlastně brexit v důsledku znamená. Přednáška měla spád, oslovila nás souvislostmi, které běžně člověku unikají. Paní inženýrce proto děkujeme za zajímavé podání této problematiky, neboť nás opětovně vtáhla do děje a udržela si naši pozornost až do konce.