Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Česká po roce u adventního věnce

Nastal poslední den školy ve starém kalendářním roce. Tolik očekávaný pátek, 20. prosince 2019, je tady! Není jednoduché uklidnit roztěkanou mysl. Vždyť Vánoce, se svým tajuplným kouzlem, již netrpělivě přešlapují za dveřmi školy. Už zbývá jen jediné: sejít se a společně si zazpívat u adventního věnce. A tak se i stalo. V jedenáct hodin se zaplnila schodiště a přilehlé chodby. Na věnci jsou zažehnuty všechny čtyři svíce. Prof. Pitrunová udává tón a záhy se přidává téměř na pět set zpěváků. Školou se linou tóny koled Nesem vám noviny, Pásli ovce valaši, V půlnoční hodinu či Narodil se Kristus Pán. Nechybí ani poděkování pana ředitele těm, kteří v tomto roce vzorně reprezentovali naši školu na vědomostních a kulturních akcích. Bylo to příjemné zastavení a setkání. Proto bychom rádi vyslovili upřímný dík našim organizátorům, zpěvákům a zvukařům za pomoc při realizaci této tradiční akce a všem obyvatelům našeho města přejeme za Gymnázium Česká radostný a úspěšný rok 2020!