Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Občanská výchova a ZSV

Jak se chovat za mimořádných událostí?

Ve středu 4. prosince 2019 se uskutečnila beseda pro terciány a kvartány ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím ČB. Naše gymnázium navštívili podplukovník F. Kubák a nadrotmistr L. Volný, kteří seznámili žáky např. s fungováním naší armády, technickou vybaveností, personálním zajištěním a co obnáší práce u armády. Dále se zaměřili na působení ČR v NATO a na vybrané mise, kterých se naši vojáci zúčastnili v rámci OSN. Následně se přednášející věnovali krizovým událostem, kterými jsou např. živelné pohromy, havárie, požáry, povodně či teroristické činy, při nichž může být ohroženo civilní obyvatelstvo, a připomněli i chování v těchto nečekaných situacích. Apel byl kladen také na nebezpečí spojené s nemalým množstvím webů, které šíří lživé informace související s naší armádou, mohou tak vytvářet paniku či strach, a tak v důsledku ohrožovat bezpečnost státu. Nakonec byl dán prostor pro zodpovězení řady zajímavých dotazů. Rádi bychom poděkovali našim přednášejícím, že si udělali čas na Gymnázium Česká, a prohloubili tak naše vědomosti v oblasti bezpečnosti a obrany státu.