Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

První republika. Celoškolní projekt k 100. výročí založení Československa

Celoškolním projektem První republika přispěla v pátek 26. října 2018 i naše škola k oslavám 100. výročí založení Československa.

V pátek večer 26. října připravili studenti pro své přátele a nejširší veřejnost ještě jedno překvapení:

Překrásná světelná show a videomapping k 100. výročí založení republiky na nové fasádě České

Úžasnou podívanou nám vytvořili Tadeáš Vančura, Adam Maleček, Filip Capl, Jakub Lorenc a jejich kamarádi z robotického kroužku. Fasáda našeho gymnázia byla v pátek 26. října od 20h do půlnoci nasvětlena v barvách národní trikolory a vždy po půlhodině následoval Tadeášem skvěle vytvořený videomapping, který působivým dojmem zachycoval milníky stoleté historie naší republiky. Klukům (i holkám) patří náš obrovský dík i obdiv nad tím, co dokázali. Pro tuto velkolepou hru světel museli kromě jiného pospojovat na 300 metrů kabelů, a především vyřešit napájení z budovy školy přes vodní tok slepého ramene. Ve výbavě tak nechyběla dokonce ani loďka.
Kluci a holky, jste fakt jedničky, něco podobného se na České ještě nikdy nikomu nepovedlo!!!