Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Přírodovědné / Informatika

Prague Education Festival

Ve čtvrtek 14. 11. jsme s vybranou skupinou studentů vyrazili na ojedinělou akci zaměřenou na moderní trendy ve výuce a vzdělávání. Cílem akce bylo inspirovat odborníky i širokou veřejnost nejnovějšími přístupy ke vzdělávání. Měli jsme tedy možnost navštívit celou řadu vystavovatelů, zeptat se jich na moderní trendy ve výuce a vyzkoušet si nové technologie či postupy ve výuce.

Nejvíce nás zaujaly 3D modely od Corinthu, Abeceda peněz od České spořitelny, praktické workshopy či rozšířená a virtuální realita v podání firmy Microsoft. Celá řada firem se prezentovala novými robotickými hračkami či interaktivními panely. Kam tedy směřuje budoucnost vzdělávání? Pravděpodobně cestou robotiky, interaktivity a názornosti.