Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Dějepis

1.E v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích

Dne 13. listopadu 2019 se třída 1. E zúčastnila interaktivní prohlídky v Jihočeském divadle v Č. Budějovicích, kterou již několik let připravuje JD ve spolupráci s ateliérem 3D. Dvouhodinová návštěva Jihočeského divadla byla rozdělena na dvě fáze. V první fázi žáci díky interaktivní hře poznávali sami historii a interiéry divadla. Ve druhé části prohlídky absolvovali podrobnou prohlídkovou trasu, ne ovšem zámeckou, ale divadelní! Divadlo žáky nadchlo! 1. E dnes v Jihočeském divadle možná byla poprvé, ale rozhodně ne naposledy!

Po příchodu do divadla se žáci rozdělili do 4 skupin a vše mohlo začít!

Nejdříve interaktivní soutěž a potom divadelní prohlídka.

První fáze prohlídky byla napínavá, neboť se žáci po divadle pohybovali sami, pomáhal jim jen podrobný plánek divadla. Plnili nejrůznější úkoly, které souvisely se samotnou budovou divadla i s divadelní teorií, ale i s jejich vlastními divadelními zkušenostmi.

Všichni se po hodině šťastně sešli v přízemí divadla a mohla začít podrobná a mnohdy i krkolomná, ale velmi poučná a zábavná cesta divadlem, která žákům poodhalila divadelní zákulisí, hlavní jeviště, tajemná zákoutí, všechny zkušebny, ale i dílny a kanceláře a velmi důmyslně řešený prostor tzv. divadelní scény Na Půdě.

Poté již byly vyhlášeny výsledky interaktivní hry. Nejlepší družstvo získalo drobné upomínkové předměty.

Žáci měli dnes opravdu veliké štěstí, neboť viděli budovu divadla v plném „dopoledním provozu“ – zkoušku činohry na jevišti, zkoušku operního pěvce s jeho korepetitorem, ale i velký baletní sál plný tanečníků.

Na závěr se třída 1. E dočkala 2 nečekaných kulturních zážitků, které třídě zprostředkovali sami žáci: Jirka Koptík – recitátor a Matěj Kopecký – klavírista. 1. E do divadla určitě patří!

Celé třídě se na závěr dostalo opravdové a upřímné pochvaly od zaměstnanců divadla, kteří se žákům po celou dobu návštěvy ochotně a obětavě věnovali.

Dvě hodiny v divadle utekly jako voda. Do školy se žákům moc nechtělo. Proto určitě svou návštěvu Jihočeského divadla brzo zopakují, příště třeba v hledišti, např. na divadelním představení toho kusu, jehož zkoušku dnes viděli.