Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Německý jazyk

Výměnný pobyt v Bavorsku

Schüleraustausch in Wunsiedel 7.10. - 11.10. 2019

Ve dnech 7. až 11. 10. 2019 strávilo 11 studentek našeho gymnázia týden v bavorském městečku Wunsiedel. Studentky byly ubytovány v hostitelských rodinách svých kamarádek, které hostily v Českých Budějovicích v dubnu minulého školního roku.

Cestovali jsme vlakem po trase České Budějovice – Plzeň – Cheb – Marktredwitz.  Cesta trvala 6 hodin, na nádraží v Marktredwitzu nás již čekaly hostitelské rodiny, které si nás převzaly a odvezly domů.

Úterní a středeční dopoledne jsme strávili ve škole (Realschule) a měli jsme báječnou možnost navštívit vyučovací hodiny českého jazyka, němčiny, matematiky, biologie a angličtiny v 9. a 10. třídě. Po vyučování jsme se posilnili ve školní jídelně.

V úterý odpoledne jsme vyrazili do parku dravých ptáků, kde jsme shlédli představení s ukázkami jednotlivých dravců, jejich schopností a dovedností. Běhal nám mráz po zádech, když nám těsně nad hlavami létali supi, orli, sokoli a káňata.

Středeční odpoledne jsme věnovali sportu v tzv. „Vitalscheune“, kde jsme bravurně zdolávali lezecké stěny různých výšek a úrovní. Mnozí z nás překonali své dosavadní osobní rekordy.

Čtvrtek patřil krásnému historickému městečku, Bayreuthu. Po prohlídce zámku Eremitage a rozsáhlého zámeckého parku s četnými kašnami a vodotrysky jsme navštívili Opernhaus, nejstarší barokní operní dům v Evropě.  Po náročném dni jsme se odreagovali a pobavili při bowlingu, který byl zároveň rozlučkovým večírkem před  naším odjezdem domů.

Pátek se nesl v duchu loučení, jistého smutku a melancholie, dokonce někteří z nás uronili i slzu. To vše je důkaz toho, že jsme si týden v Bavorsku krásně užili, že v Čechách navázaná přátelství výborně fungují a že jsme moc vděčni za to, že jsme u toho mohli být. Děkujeme!!!!

(Klára Kafková, Adéla Bínová, Barbora Knetlová, Šárka Zíková, Timi Najbrtová, Petra Skříšovská, Dominika Šišková, Dana Procházková, Micheala Tomášková, Kateřina Kaiseršotová, Lucie Prášková )