Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Kroužky / Pěvecký sbor

Koncertní verze muzikálu Kronikáři spolu s naší účastí slaví obrovský úspěch!

Mnozí z Vás jistě zaregistrovali, že se náš pěvecký sbor, společně s BIGY sborem, Hláskem

z Dukelské a školním sborem ČAGu, zapojil do projektu Ateliéru 3D Jihočeského divadla KRONIKÁŘI - koncertní provedení. Jedná se o přepracování úspěšného muzikálu Jihočeského divadla s velmi chytlavými melodiemi od Davida Hlaváče. Hudebně nás doprovázel orchestr opery a při některých skladbách i známí sólisté a herci místního divadla.

Usilovně jsme cvičili celý minulý školní rok 2018/ 2019, nejprve pouze s vlastními sbormistry, a jednou za měsíc jsme se všichni účinkující sešli v divadle za účelem hromadného trénováni a sezpívání. Poslední týden v září 2019 před uvedením byl pro všechny nejvíce vyčerpávajícím, ale zároveň nejkrásnějším trávením společného času. V DK Metropol jsme každý den od rána do večera zkoušeli choreografie, zpěv, celkové provedení a zvuk. To vše za pomoci režiséra, choreografky, dirigenta, sbormistra, osvětlovačů opery Jihočeského divadla a Malého divadla, paní produkční a zvukařů, kterým za všechno moc děkujeme. Nutné také zmínit naše školní sbormistry, kteří s námi stále drželi a orchestr, jenž s námi také část zkoušek, ale hlavně veřejné uvedení absolvoval.

Byli jsme učenliví a s postupně rostoucí nervozitou se blížil náš čas. Dnem premiérového uvedení byla neděle 29.9. 2019, kdy jsme zvládli jednu generálku a později už jen čekali až paní inspicientka roztáhne oponu. Bylo to obrovské! Metropol přeplněný, my nazvučení, nasvícení a diváci natěšení. Bez zaváhání jsme vše brilantně zvládli a plně obsazený sál nás za to odměnil potleskem

ve stoje. Dokonce se tleskalo i mezi jednotlivými písničkami, což se běžně nestává a nedělá. Pochvalami, nadšením a slzami se nešetřilo! O koncertu se dodnes mluví a my doufáme, že s ohledem k našemu úspěchu toto dílo pro ostatní zopakujeme!

Z projektu jsme si odnesli celoživotní zážitek práce v divadle, nová přátelství a krásnou energii.

Děkujeme divadlu, Ateliéru 3D a především sbormistryni Ester Pitrunové za umožnění realizace tohoto dechberoucího koncertu.

Lukáš Bednář, 5.E