Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Přírodovědné / Informatika

Zapojili jsme se do CodeWeek

Je běžné, že na naší škole se studenti seznámí s nejmodernějšími technologiemi a mohou objevovat i oblasti informatiky, které se na jiných školách běžně neučí. A proto jsme se zapojili do evropského týdne programování (CodeWeek) a pozvali k nám v průběhu dvou týdnů dvě školy, abychom jim tyto oblasti představili.

Minulé úterý se mohli studenti Střední školy informatiky a právních studií seznámit s pojmem umělé inteligence. Nejednalo se samozřejmě o pouhé teoretické povídání, ale studenti si mohli vytrénovat vlastní umělou inteligenci. Nejprve vytvořili tzv. Chatbota – robota, který umí sám komunikovat například na Messengeru a poté program na rozpoznávání obrazu (v našem případě hub).

Tento týden nás navštívili žáci 4. a 5. třídy ze základní školy Máj II. Pro ně jsme si připravili programování v populární hře Minecraft. Jakmile jsem zmínil slovo Minecraft, propuklo ve třídě ohromné nadšení. Nakonec jsme naprogramovali malého robota, který za nás farmařil.

Díky úspěchům obou akcí z letošního roku i let minulých určitě podpoříme povědomí o informatice i příští rok.