Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Staň se diplomatem!

V pátek 27. 9. 2019 se několik našich terciánů a kvartánů zúčastnilo zajímavého projektu „Staň se diplomatem,“ který se konal na Gymnáziu Česká. Naši žáci a žáci z ostatních škol v jihočeském kraji si tak vyzkoušeli pod odborným vedením studentů politologie, práv a organizátorů Pražského studentského summitu, jakým způsobem probíhají jednání v Radě bezpečnosti, jak formulovat a presentovat své závěry ohledně násilného konfliktu v Mali, a to jako zástupci konkrétních zemí. Z hodnocení přítomných lze jen usuzovat, že se jednalo o velice přínosně strávený čas, neboť si rozšířili své vědomosti z občanské výchovy či všeobecný přehled a vylepšili si své komunikační dovednosti. Proto bychom rádi vyslovili velké poděkování organizátorům tohoto projektu, realizovaného pod vedením studentky Markéty Gregorové, že se takto podílejí na vzdělávání dětí a mládeže v oblasti fungování mezinárodních vztahů, organizací a práva a že usilují o zvyšování jejich angažovanosti pro věci veřejné.