Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Přírodovědné / Zeměpis

GEOGRAFICKO BIOLOGICKÁ EXKURZE – RAKOUSKO

Ve středu 5.9. se žáci třetích ročníků vypravili na dvoudenní exkurzi do Rakouska.

První zastávka byla v Salzburgu – městě W. A. Mozarta. Po krátké prohlídce centra města jsme nasedli zpět do autobusu a vyrazili směr Hallein. Tam jsme navštívili nejstarší solný důl na světě. Sklouzli 2 dřevěné skluzavky, překročili státní hranice s Německem a ochutnali místní specialitu – vodu s 27% soli.

Dalším bodem programu byla ledová jeskyně Eisriesenwelt poblíž města Werfen. Všichni jsme úspěšně zdolali převýšení více než 1 km (samozřejmě s pomocí autobusu a nejprudší lanovky v Rakousku) a zanedlouho jsme stáli před vchodem do ledového světa. „Teple se oblečte,“ říkali, „bude tam zima,“ říkali… a tak jsme z batohů vyndali teplé bundy, na hlavu narazili čepice (někteří přidali i rukavice) a všichni společně jsme se s lampičkami v rukou vydali do útrob obrovské 42km dlouhé ledové jeskyně. Po dechberoucí prohlídce už nás čekal zasloužený odpočinek na ubytování v Hüttau.

Druhý den jsme zavítali opět do hor, a to k soustavě vodních nádrží a přečerpávajících elektráren u Kaprunu. Po výjezdu k přehradám se nám otevřel neuvěřitelný rozhled. Udělali jsme spoustu fotek s azurovými nádržemi v obklopení majestátných Vysokých Taur a spokojeně se vrátili zpět.

Na závěr exkurze nás čekala soutěska Seisenbergklamm. Procházka po dřevěných lávkách vedoucích průrvou vyhloubenou bublající říčkou skvěle završila úžasné dva dny.

Rádi bychom poděkovali našim učitelům, že nám umožnili navštívit všechna tato krásná místa, obzvláště pak vedoucí exkurze paní učitelce Křížové.

za účastníky exkurze sepsaly studentky 7.E