Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

2018/2019. Úvodní slovo ředitele školy

Vážení rodiče, milé studentky, milí studenti,

rád bych Vás po prázdninách opět pozdravil, popřál Vám všem úspěšný nový školní rok 2018/2019 a v něm hodně příjemných zážitků, na které budete rádi ještě po letech vzpomínat.

Naše gymnázium navštěvuje v právě započatém školním roce 491 žáků v 16 třídách (12 tříd všeobecného a 4 třídy sportovního gymnázia). Velice rád bych přivítal všechny žáky naší školy, zvláště pak nové žáky tříd 1.E osmiletého studia, 1.A a 1.S studia čtyřletého.

Gymnázium Česká prošlo během několika posledních let proměnami, ty největší z nich pomyslně završuje nová fasáda, výměna 168 oken a renovace historických vstupních dveří z roku 1903.

Více si o nové fasádě můžete přečíst zde, níže pak naleznete fotogalerii z renovačních prací během tohoto léta.

Na další zlepšování prostředí školy jsme samozřejmě nerezignovali. Pokud to finanční možnosti dovolí, rádi bychom postupně pořizovali nové šatní skříňky, modernizovali toalety, třídy i zázemí ve škole.

Hned během několika následujících dnů nás čeká dokončení II. etapy budování auly, která se od konce září promění v multifunkční prostor včetně 3D projekce.

Budu si velice přát, abychom navázali v novém školním roce na naši, myslím, velice hezkou spolupráci se zástupci studentů a studenty celé školy vůbec, stejně tak jako s rodiči. Hojná účast vás, rodičů, například na každoročních pravidelných akcích jako jsou Adventní koncert nebo Noc mladých vědců a umělců jsou pro mne jen potvrzením výše uvedených slov.
Již pátý ročník této „Noci“ se tentokráte uskuteční v pátek 15. února 2019. Všichni jste srdečně zváni!

Závěrem tedy dovolte, abych Vám všem popřál jménem celé naší školy úspěšný školní rok 2018/2019.

Antonín Sekyrka